INGEGERD SILOW, MATTA, rölakan, ca 198 x 126,5 cm, signerad IS.
Brun- och blekrosamelerad botten med ljusa medaljonger och polykroma stiliserade blommor.
Något slitage och smutsig, fläckar. Kortsidorna med smärre skador, skadade fransar, flera fransar saknas.