Bygglådor nr. 4a och 2 i originalaskar samt diverse delar, skruvar, hjul m.m. Askarnas mått 34 x 21 - 36 x 22 cm. Två lok med tender, fyra personvagnar och diverse rälsdelar, tågens längd exkl. tender ca 10 - 14 cm. Två sågar samt fläkt, höjd 8 - 12 cm.
Slitage, ställvis omfattande. Färgbortfall. Skador. Ej funktionstestat. Ej fullständigt genomgånget.