JOAN MIRÓ, torrnål och färgakvatint, signerad och numrerad 45/75.
"Flux de l'aimant". Tryckt hos Maeght, Levallois-Perret, utgiven av Maeght, Paris, 1964. Bladstorlek 48,5 x 58,5 cm (BFK Rives).
Ej examinerad ur ram. Mindre fläckar/veck.
Dupin 386.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
12 000 SEK