OLLE ALBERIUS, vas/skulptur, glas, Ariel, Orrefors, signerad, 1973.
I form av blomknopp med dekor i Ariel teknik och orange underfång. Etikettmärkt. Signerad ORREFORS Ariel nr. 300-73 Olle Alberius. Höjd 23 cm.
Obetydligt ytslitage. Mindre nagg på foten.