LUKTDOSOR

3 st, silver, 1700/1800-tal.

Invändigt förgyllda. En balusterformad med dekor av rocailler, en med dekor av rocailler och krönande fågel, en urnformad med dekor av festoner och krönde putto samt öppningsbar fot. Höjd 6-8 cm. Total vikt 145 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Två med monogram undertill.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

+46-708 108614
anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    9 400
    960 EUR
    1 159 USD

    Budhistorik (41 bud)
    6 6 jan 16:419400SEK
    4 6 jan 16:419200SEK
    6A 6 jan 16:419000SEK
    Acceptpris på 1 200 SEK uppnåddes