BYRÅ MED SPEGEL, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.
Tudelat. Fanerade med mahogny. En dörr och en låda. Spegeln med kvicksilverfolierat glas. Bredd 84, djup 43, höjd (86+150), totalt ca 236 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Märken. Torrsprickor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.