POKALVAS

Glas, Kosta, 1900-tal.

Trumpetformad kupa på nod och utdriven fot, dekor av stiliserade bladgirlander och bårder. Signerad Kosta No 54. Diameter 23 cm. Höjd 26 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage. Obetydligt ytslitage.

Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Caroline Lindahl

Caroline Lindahl

caroline.lindahl@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    850
    86 EUR
    106 USD

    Budhistorik (5 bud)
    4 9 jan 17:39850SEK
    2A 9 jan 17:11800SEK
    3 9 jan 17:11750SEK
    Acceptpris på 700 SEK uppnåddes