BRUNO MATHSSON

Fåtölj "Jetson". 1900-talets andra hälft.

Klädda i ljusbrunt läder. Lös stoppad nackkudde. Kromad snurrbar fot. Sitthöjd ca 40 cm.

Konditionsrapport

Bruks- och åldersbetingat slitage. Missfärgad /fläckar.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

+46-708 214659
karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    20 001
    2 003 EUR
    2 352 USD

    Budhistorik (56 bud)
    16 8 dec 18:1920001SEK
    14A 8 dec 18:1920000SEK
    14A 8 dec 18:1818501SEK
    Acceptpris på 4 000 SEK uppnåddes