BRUNO MATHSSON

Fåtölj "Jetson". 1900-talets andra hälft.

Klädd i brunt läder. Kromad snurrbar fot. Sitthöjd ca 40 cm. Nackkudden saknas.

Konditionsrapport

Bruks- och åldersbetingat slitage. Missfärgad /fläckar.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H80

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

+46-708 214659
karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    11 000
    1 101 EUR
    1 293 USD

    Budhistorik (43 bud)
    8A 6 dec 16:4711000SEK
    6 6 dec 16:4710500SEK
    8A 6 dec 16:4710000SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes