MINNESMEDALJ

Från slaget vid Fraustadt 1706, guld på koppar.

Åtsidan med Karl XII:s porträtt, frånsidan med fanor, vapen och sköldar. Diameter ca 51 mm.

Konditionsrapport

Åldersbetingat slitage. Märken. Repor.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

+46-708 214659
karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 150
    321 EUR
    388 USD

    Budhistorik (17 bud)
    8 5 jan 18:293150SEK
    7A 5 jan 18:292950SEK
    8 5 jan 18:292900SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes