HÄNGE och KEDJA

Med månsten och odlade pärlor.

18K guld. Kedja stämplad 18K med svensk importstämpel. Springring stämplat 750. Hänge stämplat GVH, Guldvaruhuset Aktiebolag, Stockholm 1953. Mått ca 25 x 25 mm. Cabochonslipad månsten ca 4.49 ct. Pärlor diameter ca 3 mm. Längd kedja 42,5 cm. Totalvikt ca 9 gram.

Konditionsrapport

Bruksslitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V41

Kontakta ansvarig katalogiserare

Fredrik Karlsson

Fredrik Karlsson

+46-767 810606
fredrik.karlsson@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CET

    1 timme 38 minuter

    Utropspris: 3 000 SEK

    1 740
    177 EUR
    217 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 1 840 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (3 bud)
    119 jan 10:391740SEK
    211 jan 16:051640SEK
    111 jan 10:191500SEK