STOP

Fajans, Holland 1700-/1800-tal.

Handmålad dekor i blått mot vit fond. Lock och hänkel i tenn. Höjd ca 25 cm.

Konditionsrapport

Krackelyrer, genomgående sprickor. Glasyravslag vid basen.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Andreas Knutsson

Andreas Knutsson

andreas.knutsson@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    650
    65 EUR
    82 USD

    Budhistorik (7 bud)
    2A10 feb 08:41650SEK
    410 feb 08:41600SEK
    2A 6 feb 15:31500SEK