KAFFE OCH TESERVIS, 3 delar silver, svenska import stämplar, 1900-talets början.
Förgyllda inuti.
Kaffekanna, tekanna samt sockerskål med lock.
Balusterformade med graverad dekor på livet. Handtag av ben. Höjd 16-23,5 cm cm. Totalvikt ca 2800 gram.
Kaffekannans handtag är trasigt. Slitage. Repor. Märken. Senare gravyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.