JOHAN WICKMAN, bägare, silver, Hudiksvall (1750-55/58).

Förgylld insida. Ciselerad dekor av bladverk och blommor. Höjd ca 9 cm. Vikt ca 80 gram.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Repor. Bucklor. Mindre lagning vid foten. Senare gravyr.

Utropspris
1 800 SEK