HÖRNSKÅP, IB Andersen K.A. Roos, Helsingborg, rokokostil, 1900-talets andra hälft.
Tudelat. Målat. Överdel med glasad dörr och bakomliggande hyllplan. Nedtill med dörr och bakomliggande hyllplan. Brännmärkt och plakettmärkt. Bredd 76. Djup 54. Höjd 196 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.