MEKANISK SPARBÖSSA, J & E Stevens, Connecticut, 1800-talets slut.

Jägare. Märkt i botten "PATD FEB 2 1875". Längd 25 cm, höjd 17 cm.

Slitage. Färgbortfall. Klockdel saknas.

Utropspris
200 EUR