SKÅP, gustaviansk stil, 1800-tal.

Målat. Skuren dekor. Ett par skåpsdörrar med pärlstav samt räfflad dekor , bakomliggande hyllinredning. Låda med räfflad dekor. Bredd ca 120, djup 45, höjd 180 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Senare målning. Kraftigt renoverat och kompletterat.

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

197. Denise Grünstein, "Hals över huvud/Head over Heels", 2009.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK