BORDSLAMPOR, ett par, "Zwiebelmunster/Lökmönstret", Meissen, 1900-talets första hälft.

Porslin och delvis förgylld mässing. Höjd ca 60 cm inkl skärmhållare.

Ställvis slitage med visst färgbortfall. Omarbetade. Något skeva monteringar. Ej funktionstestade.

Utropspris
5 000 SEK