Fanerad med mahogny. Dekor av fåglar i relief. Dörrpar med beyning invändigt. På svängda ben med ball on clow -avslut. Bredd ca 75,5, djup ca 40, höjd ca 126 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Kompletterad med senare belysning invändigt.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.