BÅLSKED samt SÅSSLEVAR

3 st, silver, bl.a. London och Edinburgh, Storbritannien, 1800/1900-tal.

Bålslev med utländska stämplar. Längd 35 cm. Mindre såsskedar, London och Edinburgh, längd 10-15 cm. Vikt 173 + 89 g.

Konditionsrapport

Senare gravyr. Smärre slitage. otydliga stämplar.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - X1

Kontakta ansvarig katalogiserare

Caroline Lindahl

Caroline Lindahl

caroline.lindahl@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    1 300
    132 EUR
    162 USD

    Budhistorik (16 bud)
    1 7 jan 17:201300SEK
    5 7 jan 07:131200SEK
    1A 7 jan 07:131150SEK