SKRIVSKÅP

Sengustavianskt, 1700-talets slut.

Fanerat med mahogny. Tudelat, överdel med två dörrar och bakomliggande låd och fackinredning, underdel med skrivklaff och bakomliggande låd och skåpinredning, fyra större lådor. Beslag av mässing. Bredd 137, djup 70, höjd ca 228 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Renoverat och kompletterat. Skador. Slitage. Lagningar.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N12

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

+46 739-40 08 14
rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CET

    1 dag 17 timmar

    Utropspris: 10 000 SEK

    5 000
    510 EUR
    616 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 5 200 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (1 bud)
    111 jan 18:415000SEK