SALONGSMÖBEL, 4 delar. Louis Seize-stil, 1800-talets slut.
Förgylld och bronserad, skuren dekor. Fast stoppad rygg och sits. Karmstolar med hjulförsedda framben. Karmstolarnas sitthöjd ca 41. Soffans sitthöjd ca 36 cm, längd 138 cm.
Smärre slitage. Delvis senare bronsering.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.