Design
996829
ANTONIO CITTERIO
(Född 1950)

ANTONIO CITTERIO, BORDSLAMPA, "Kelvin T", för Flos, 2000-tal.

Fixerad arm och justerbar skärm. Fot och arm i metall och skärm i polykarbonat. Formgiven 2003. Höjd 64 cm, basplatta 20 x 20 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 000 SEK