SLAGLÅSPISTOLER

ETT PAR, Belgien, 1800-talets mitt.

Oktagonala, damaskerade pipor. Trästock. Beslag och hane med graverad bladdekor. Utfällbara avtryckare. Stämplade MG och med Liege kontrollstämpel. Pipans längd 8 cm, total längd 20 cm. Senare låda med verktyg.

Konditionsrapport

Ställvis slitage. Små sprickor i stocken.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 000 EUR

    Slutpris

    800
    EUR
    7 831 SEK
    966 USD

    Budhistorik (8 bud)
    6 4 jan 00:13800EUR
    Acceptpris på 800 EUR uppnåddes
    7 2 jan 14:51770EUR
    62017-12-29 21:53750EUR