SLAGLÅSPISTOLER, ETT PAR, Belgien, 1800-talets mitt.

Trästock med skuren dekor. Beslag med graverad bladdekor. Utfällbara avtryckare. Numrerade 7 och 8. Pipans längd 4 cm, total längd 11,5 cm. Senare låda med verktyg, infälld i bok.

Smärre slitage.

Utropspris
1 000 EUR