SLAGLÅSPISTOLER

ETT PAR, Mellaneuropa, 1800-talets mitt.

Oktagonala, damaskerade pipor. Rundad trästock. Beslag med graverad dekor. Kaliber cirka 14 mm. Pipans längd 10 cm, total längd 23 cm. Senare låda med tillbehör.

Konditionsrapport

Senare låda och inredning. Smärre slitage.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 300 EUR

    Slutpris

    1 040
    EUR
    10 221 SEK
    1 276 USD

    Budhistorik (7 bud)
    6 7 jan 23:561040EUR
    5A 7 jan 23:561000EUR
    5 7 jan 02:00900EUR
    Acceptpris på 900 EUR uppnåddes