Design
997084

SEKRETÄR, Sverige 1930-tal, möjligen Otto Schulz, Boet.

Kinsesiserande, lackerad i rödbrunt med bronserade dekordetaljer, bakom skrivskivan inredning med mahogny m.m, åtta lådor, handtag av vitmetall. Längd 100 cm, djup 47 cm, höjd 105,5 cm

Slitage och färgbortfall. Lås fungerar ej. Nyckel saknas.

Utropspris
5 000 SEK