Målad plåt. Uppfällbart lock med bakomliggande förvaring. Gavlar med bärhandtag. Med kapsylöppnare. Längd 57, bredd 44, höjd 37 cm.
Slitage. Repor. Märken. Bucklor. Färgbortfall.