Tudelat. Fanerat med björk. Överdel med dörrpar och bakomliggande dörrar. Underdel med fyra lådor. Bredd 115. Djup 53,5. Höjd 237 cm. Nyckel finns.
Nyckel fungerar inte till alla lådor. Slitage. Torrsprickor. Smärre fläckar och fanerskador.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10