KARL-ERIK EKSELIUS, fåtöljer, ett par, "Mondo", JOC Möbler, Vetlanda. 1970/80-tal.
Stomme av aluminium. Fast stoppad rygg, sits och armnlän med skinnklädsel. Klädsel av skinn. Märkta. Sitthöjd 42 cm.
Smärre slitage. Enstaka, mindre ytskador på klädsel.