Björk. Två mindre dörrar med bakomliggande lådor samt större dörr med bakomliggande hyllplan. Sju lådor. Bredd 108, djup 51, höjd 93 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Lagningar. Torrsprickor. Nyckel endast till dörrar. En låda med defekt lås. Fläckar.