TÅGMODELL, Karl Bub, 1940-tal.

Urverksdrivet. Litograferad plåt. Ånglok med tender, två vagnar samt sex rälsdelar. I originalask. Lokets längd exkl. tender 14 cm. Nyckel finns.

Ställvis slitage med färgbortfall. Ej funktionstestat. Ask med revor.

Utropspris
1 500 SEK