Bicolour (stål/förgylld), quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, box, ca 1985
Caliber 1426, Serienr 48083104, Boettnr 596.0073 / 796.0873
Bruksslitage. Fungerade vid testtillfället, funktion garanteras ej.