Louis Poulsen

(Danmark)
Louis Poulsen
(Danmark)

TAKLAMPA, "Verkstadspendel", Louis Poulsen. Diameter ca 44 cm.

Tillverkades i olika storlekar varav denna är den största modellen. Emaljerad plåt. Med tygbeklädd sladd. Diameter ca 44, höjd ca 30 cm.

Slitage. Repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK