Doublé, automatisk, safirglas, dag, datum, läderarmband.
Caliber ETA 2836-2, Referensnr T019430, Boettnr 10BC0820438
Ställvis slitage. Läderarmband med mindre skador. Fungerade vid testtillfället, funktion garanteras ej.