ÅNGLOKOMOBIL och ÅNGMASKIN, Wilesco Traktor och alga, omkiring 1900-talets mitt.

Ånglokomobil, Wilesco Traktor, Västtyskland . Längd 30, höjd 19 cm. "John Ericsson steam engine" i originalkartong, längd 35, bredd 26, höjd ca 18 cm.

Slitage. Delar saknas. Ej funktionstestade, ej fullständigt genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK