VAS, jugend, 1900-talets början.

Av koppar. Med dekor av grenar och blad i relief. Med gravyr daterad 1914. Höjd ca 45 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Märken. Repor.

Utropspris
3 000 SEK