BYRÅ, Gustaviansk stil, 1800-talets slut.

Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Dekor av vid sidorna kannelyr. Bredd ca 98, djup ca 45, höjd ca 83 cm. Nyckel finns.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Mindre fanerskador. Ställvis blekt. Mindre renoverad /Förstärkningar.

Utropspris
3 000 SEK