DAVID ROSÉN, skåp, 1900-talets mitt.
Fanerad med teak och bok. Två dörrar med bakomliggande hyllplan och lådor. Beslag av mässing. Bredd 115, djup 45, höjd 138 cm Nyckel finns.
Slitage. Repor.