Målade blommor på vit fond. Höjd ca 12 cm.
Den ena locket senare, med lagningar. Lagad hals och senare förgylld randdekor. Det andra locket med märkbart avslag.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10