103
998012

BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 220 - 2 660 EUR
2 340 - 2 810 USD
Klubbat pris

Förgylld brons. Urtavla märkt "Fres Pissonneaux & Colomb à Paris". Föreställande Silenus och bacchusbarnet. Höjd 50, längd 35, bredd 16 cm. Nyckel och pendel medföljer. Nyckel finns.

Ställvis slitage. Ej funktionstestad.