SERVISDELAR, 16 delar, porslin, Lomonosov, "Cobolt net", Ryssland, 1900-talets andra hälft.

Sex tekoppar med fat. Höjd 6,5 cm.
Sex assietter. Diameter 15,5 cm.
En tekanna. Höjd 13 cm.
En sockerskål med lock. Höjd 11,5 cm.
En gräddkanna. Höjd 9 cm.
En skål. Diameter 22 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK