Stämplat 750 med svensk importstämpel. Matterat guld. Fasettslipade rubiner. Längd ca 44 cm. Bredd ca 10 mm. VIkt ca 50 gram.
Bruksslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10