Stomme i mässing. Kupor i klarglas med innesluten dekor av luftbubblor. Tre ljuspunkter. Diameter ca 45 cm.Höjd ca 100 cm.
Slitage. Glas med flertalet nagg, ej synliga monterade. Ej funktionstestad. Ej funktionstestad.