INGEBORG LUNDIN, skål, Graal, Orrefors 1970.
Rund form med dekor i blått mot klar fond. Signerad ORREFORS Graal Nr. 445- 70 Ingeborg Lundin. Diameter ca 24 cm.
Bruksslitage med mindre repor (mestadels undertill).