BERTO MARKLUND, skulptur. Brons, höjd 44,5 cm. Sign och dat- 60. Numr 2/3.
Nakenstudie. Mörkpatinerad brons. Höjd 44,5 cm. Signerad Berto M och daterad -60. Numrerad 2/3. Gjutarstämpel E Pettersson fud.
Ytsmuts.
Ställvis avnött patinering.
Strödda mindre skrapmärken.
Fläckar.