TELLURIUM, 1900-talets början troligen Fr J. Berg, Stockholm

Metallfot. Ljushållare, jordglob(Tellus) med måne. Längd ca 60 cm.

Ej funktionstestad(men rör sig). Fläckar. Slitage.

Utropspris
2 000 SEK