VÄGGLAMPOR, ett par, Blond Belysning AB, Värnamo, Sverige, 2000-tal.

Stomme i mässing, delvis beklädd med läder. Delvis ställbar ljusarm. En ljuspunkt vardera. Skärm i ljus, veckad textil. Höjd 119 cm.

Slitage. Några repor. Ej funktionstestade. Den ena med fläckar vid skärmen.

Utropspris
4 000 SEK