Bestående av:
12 djupa talrikar, diameter 25 cm.
11 tallrikar, diameter 25 cm.
12 förrättstallrikar, diameter 20 cm
11 assietter, diameter 18 cm.
1 såssnipa, längd 21 cm.
1 kanna, höjd 17 cm.
1 terrin med lock, längd 33 cm.
6 uppläggningsfat, längder 21/27/32/36 cm.
2 djupa uppläggningsfat, längder 25 cm.
Slitage, smärre nagg, krackelyr.