SALTKAR, silver, 1800-tal. Vikt ca 45 g.

Förgylld skål på tre ben. Diameter 7 cm. Skedens längd 10 cm.

Bruksslitage. Skev.

Proveniens

Skånskt samlarhem.

Utropspris
1 500 SEK